9. Apoi a venit delegația braziliană pentru a arăta cine va trimite partidul

11. În zilele care au urmat, au apărut mai mulți eroi mondiali, precum Simone Biles

în fiecare zi care trece devine mai greu să concureze cu Simone biles pic.twitter.com/4n24Zx51eH

- thalles (@thazdude) 14 august 2016

12. Katie Ledecky s-a întors în SUA cu 4 medalii de aur și 1 de argint

Regina piscinelor

13. Michael Phelps și-a anunțat retragerea după 23 de medalii de aur, 3 de argint și 2 de bronz

Are mai mult aur decât a obținut Argentina în întreaga sa istorie olimpică (21, 3 la Jocurile de la Rio)

14. Usain Bolt și-a închis participarea la Jocurile Olimpice cu 3 medalii de aur la rând în 3 evenimente diferite!

Nimeni nu deține jamaicanul: Dintre cele 17 medalii de aur pe care Jamaica le are în istoria olimpică, 9 au venit din pasul lui Bolt

15. Fanii brazilieni au dat un spectacol în afară

Suporterii care mă reprezintă

16. Deși unii sportivi se plâng de boos

"O, fanii brazilieni nu au un fair-play mimimi, m-au huiduit blábláblá acolo mi-a lipsit ..." pic.twitter.com/R2ZF5cbLbU

A fost neintenționat, dorind

21. Ei ar fi trebuit să folosească o tradiție braziliană în acest moment.

Sună-mă, pfvr

22. Și a fost și fiasco șef: sportivii care au mințit că au fost jefuiți

Cuptorul a căzut

23. Băieții nu au iertat

# Echipa de gravide Taubaté

24. Brazilia a ieșit, de asemenea, din competiție, cu câțiva eroi: Thiago Braz a câștigat aurul bolta fără precedent, stabilind recordul olimpic la rupere

"Vreau să-l văd pe Thiago să treacă și să câștig medalia"

25. Au fost oameni care se îndoiau că va da

Du-te în sus pentru 6.03 pic.twitter.com/TwSNkPYdRr

- Apărătorul Jah (@Renatiruts) 16 august 2016

26. Dar a făcut-o! Este aur, este Brazilia!

<3

27. Martine Grael și Kahena Kunze au luat aurul în lumânare

Brazilienii <3

28. Rafaela Silva a arătat că a fi femeie, neagră, lesbiană și dintr-o comunitate săracă nu ar trebui să fie un motiv pentru a diminua pe nimeni

Învață acum reacțiile?

29. „Dar la naiba ... nici măcar nu-ți plac sportul"

Linda <3

34. Chiar și cu bullshit-urile, echipa de volei a ajuns la al treilea campionat olimpic

Uau, tată!

35. Chiar și cei care au ieșit fără medalie au câștigat un loc în inimile noastre.

Flavinha <3

36. Fetele de volei au meritat și ele

Cu dreptul de a aminti fericitul interviu al lui Bruno Fratus

37. Isaquias Queiroz a fost primul brazilian care a câștigat 3 medalii la o olimpiadă

În canotaj

38. Brazilia a câștigat atât de multe medalii încât tricoul lipsea pentru atâta emoție